Opis Świata Twierdzy Kimerydu:

Afryka

kolonia europejska, traktowana jako drugorzędny kontynent, gdzie cesarz wysyła na wygnanie swoich niepokornych naukowców, arystokratów i wojskowych. Wyrzuca tam również wszystkie swoje nieudane eksperymenty, co jest powodem mutacji fauny i flory w tym regionie oraz pojawienia się dinozaurów. Skupiska ludzkie w Afryce koncentrują się na południowym wschodzie, gdzie leży Twierdza Kimerydu oraz Miasto Krokodyli. Rejon Kotliny Kongo jest zaś miejscem, w którym zupełnie dziko żyją większe gatunki dinozaurów.

Europa

Cesarstwo Europejskie, powstałe z Unii wszystkich krajów europejskich, całkowicie poddane globalizacji. Twór totalitarny, w którym rządzi cesarz, dzieląc czasami władzę z wicecesarzem. Powstanie Cesarstwa jest wynikiem zwycięstwa faszyzmu nad wolnością i demokracją.

Związek Sowiecki

kolejny twór totalitarny, w którym dla odmiany rządzą specjaliści i wszechstronnie uzdolnieni artyści i twórcy. Zajmuje większą część Azji, a jej pozostałe tereny należą do jego kolonii. Związkiem Sowieckim rządzą partyjne dynastie.

Państwo Azteków

 największa na świecie teokracja i najbardziej okrutny totalitaryzm. W imię religii składa się tam ludzi na ołtarzu w ofierze, najlepiej zaś przeciwników politycznych i podejrzany element sprzeciwiający się władzy i religii. Państwem Azteków rządzi tlatoani, opierając się na wsparciu Wojowników Jaguara, kapłanach Tezcatlipoci oraz gwiezdnych pilotkach z kasty Ilmatecuhtli. Ich przeciwnikami są magowie z kasty Malinalków oraz kapłani i wyznawcy bezkrwawego boga Quetzalcoatla.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *