Magdalena Pioruńska: pisarka, twórca i redaktor naczelna Szuflady, prezes Fundacji Szuflada, nauczycielka języka angielska i koordynatorka anglojęzycznych projektów teatralnych z młodzieżą. Koordynatorka paru literackich projektów w Opolu w tym Festiwalu Natchnienia, antologii magicznych opowiadań o Opolu, odpowiadała za blok literacki przy festiwalu Dni Fantastyki we Wrocławiu. Z wykształcenia politolog, dziennikarka, anglistka i literaturoznawczyni. Absolwentka Studium Literacko- Artystycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dotąd wydała książkę poświęconą rozpadowi Jugosławii, zbiór opowiadań fantasy „Opowieści z Zoa”, a także jej tekst pojawił się w antologii fantasy: „Dziedzictwo gwiazd”. Autorka powieści „Twierdza Kimerydu”. W życiu wyznaje dwie proste prawdy: „Nikt ani nic poza Tobą samym nie może sprawić byś był szczęśliwy albo nieszczęśliwy” oraz „Wolność to stan umysłu.” Kontynuacja „Twierdzy Kimerydu” „Twierdza Tytonu” zostanie wydana wiosną tego roku.

Wybrane cytaty z wywiadów z autorką:

„Chcę się zmieniać. Chcę iść do przodu. Chcę być lepsza. Chcę pisać książki – dużo książek i dalej prowadzić Szufladę i budować coraz lepszą markę. Mój sukces to efekt kilkuletniej ciężkiej pracy, orania tematu u samych podstaw, czasem z przygarbionymi ze zmęczenia plecami, ale nadal ze sztywnym kręgosłupem. Ktoś mi kiedyś powiedział, że mój się nie zgina, że niektórzy ludzie się tacy rodzą (wywiad Fabryka Dygresji).

„A ludzka psychika to bardzo złożona rzecz. Nie da się dopasować człowieka pod schemat. W zależności od okoliczności i nastrojów podejmujemy różne decyzje. Czasem ich żałujemy, czasem w milczeniu godzimy się z ich konsekwencjami. Myślę, że najtrudniej jest spojrzeć prawdzie prosto w oczy. Lepiej za mocno się nie zastanawiać, co nami konkretnie kierowało, lepiej zrzucić odpowiedzialność na kogoś innego… Jesteśmy leniwi, uciekamy przed odpowiedzialnością, a to przecież najprostsza droga do przekazania naszego życiowego steru w cudze ręce. A na czym w końcu polega wolność?”

„CK: Jakieś rady dla kandydatów na pisarzy?

M.P.: Bądź sobą, walcz o siebie i swoją pisarką wizję, nie oglądaj się na innych. Pisanie to ciężka praca, ale nic tak nie uskrzydla, jak praca wykonywana z pasją” (wywiad dla Czerwonego Karła).

Wsparcie graficzne:

Anna Niemczak: Rysuje od dziecka jednak w czasie studiów zarzuciła sztuki piękne na rzecz języków obcych. Momentem przełomowym był kurs grafiki komputerowej. Ołówki i pędzle zamieniła na tablet graficzny. Najchętniej tworzy ilustracje i portrety a od czasu do czasu również fotomanipulacje. W chwilach wolnych odpręża się przy grach rpg i książkach. Kinomaniaczka i fanka horrorów.

Wywiad z graficzką: http://szuflada.net/wywiad-z-anna-niemczak-autorka-ilustracji-do-powiesci-twierdza-kimerydu-magdaleny-piorunskiej/